KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 15511005

nr 1551 1005

Aly Ben Salem

(1910-2001), Sverige

Gouache, Karavan. Signerad, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 36x42 cm

Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 3 juli 2023
kl 19:18:18

  • Klassiska

Aly Ben Salem

Läs mer om Aly Ben Salem
Gouache